...
Реєструйся

Роз’яснення з питань запобігання проявам корупції


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

Додаток
до листа Нацдержслужби України
03.03.2012 N 1005/23-12

 

 

 

Роз’яснення з питань запобігання проявам корупції

(Витяг)

1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про виготовлення бланків декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру” від 08.02.2012 р. N 64 бланки декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру виготовляються особами, які відповідно до Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” (далі – Закон) заповнюють і подають декларації, шляхом роздрукування або копіювання їх на папері формату А4 за формою, наведеною в додатку до зазначеного Закону (включаючи примітку).

2. <…>

Закон не встановлює винятків щодо повноти заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік для державних службовців (посадових осіб місцевого самоврядування) віднесеними до третьої – сьомої категорії посад.

3. Відповідно до підпункту “а” пункту 2 частини першої статті 4 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” до суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення, зокрема, належать посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої цієї статті, але одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету.

<…>

Враховуючи положення законів України “Про державну службу” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”, а також примітку до статті 364 Кримінального кодексу України можна зробити висновок, що поняття “посадової особи” та “службової особи” синонімічні і передбачають здійснення адміністративно-господарчих або організаційно-розпорядчих функцій.

Таким чином, вирішення питання щодо необхідності декларування доходів, витрат та зобов’язань фінансового характеру осіб згаданих у вашому листі працівників потребує додаткового вивчення у відповідності до зазначених норм чинного законодавства.

4. Відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 1 Закон України “Про засади запобігання і протидії корупції” члени сім’ї – особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Враховуючи викладене, доходи батьків декларанта (його дідуся, бабусі) повнолітніх неодружених братів (сестер, дядьків, тіток) зазначаються в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру лише у тому разі коли вказані особи спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

 

Начальник Контрольного управління

Ю. Єгоров

Матеріали до теми


Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію
Верховна Рада ухвалила в другому читанні «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження ...
Якими будуть нові штрафи за порушення норм про мобілізацію та військовий облік
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність ...
ТЦК почали виклик громадян, які досягли 25-річного віку, для уточнення даних
Президентом України підписано Закон України від 30 травня 2023 року № 3127-IX «Про внесення змін до Закону України «Про військовий ...
Що чекає на військових та військовозобов’язаних, які мають статус обмежено придатних
Підписаний Президентом Закон України № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу «обмежено придатний», був опублікований 4 квітня, а набуває чинності ...