...
Реєструйся

Світовий ринок праці на порозі глобального дефіциту


Попри зростання чисельності населення, обсяг ринку кваліфікованої робочої сили скорочується. Така тенденція більше не є характерною особливістю розвинених країн, таких як Японія та Італія. Тепер і інші країни, зокрема Китай і Росія, відчули на собі наслідки демографічних змін.

Про це йдеться в новому дослідженні компанії “Ернст енд Янг” “Моніторинг глобальних тенденцій” (Tracking global trends).

Як повідомляє Дело, у звіті за результатами дослідження розглядаються основні тенденції, які в довгостроковій перспективі вплинуть на діяльність компаній, а також відзначаються три ключових фактори, що сприяли формуванню та розвитку кожної з них. Причому, як показують дані, дефіцит кадрів це тільки початок.

Незабаром світ розділиться на два табори — країни зі зростаючим населенням працездатного віку і держави зі старіючим населенням і ринком робочої сили, який постійно скорочується. У деяких галузях економіки конкуренція за перспективних фахівців буде особливо гострою. Це головним чином стосується галузей, робота в яких вимагає високого рівня кваліфікації та професійної підготовки.

“Ми бачимо, що економічне і соціальне середовище, яке нас оточує, стає дедалі складнішим. Держави і компанії повинні постійно пристосовуватися до діяльності в умовах зростаючої інтеграції. Міжнародним корпораціям необхідно мати уявлення про існуючі тенденції і бути готовими швидко реагувати на зміни, що відбуваються”, — відзначає Джон Мерфі , керуючий партнер групи глобальних ринків компанії “Ернст енд Янг”.

“Сьогодні економіки різних країн світу настільки тісно взаємопов’язані, що представники бізнесу, уряду та учасники галузевих ринків починають взаємодіяти між собою так, як ще кілька років тому важко було навіть уявити”, — відзначає він.

За матеріалами: Дело