...
Реєструйся

Як часто українці змінюють роботу


Українці не схильні до частої зміни місць роботи. Оптимальним, на думку офісних співробітників, є варіант зміни роботи один раз на три-чотири роки зі збільшенням зарплати або кар’єрним підвищенням. Однак у більшості випадків роботу змінювати доводиться частіше: раз на два-три роки.

Офісні працівники переходять з компанії в компанію раз на два-три роки. Ті, хто тільки починає працювати, в середньому змінили одне місце роботи, або поки не змінювали роботу взагалі. Фахівці з досвідом від 3 до 6 років швидше за все змінювали роботу один або два рази, а ті, хто на ринку праці близько 6-10 років, – 2-3 рази. Здобувачі з досвідом від 10-ти років змінили максимум 5 робіт.

Та й загалом більшість респондентів найвиграшними для кар’єри вважають дві стратегії. Перша: зміна місця роботи раз на 3-5 років і тільки з поліпшенням умов роботи. Цю стратегію обрали 55% респондентів. Другою успішною схемою вважають поступове зростання в рамках однієї компанії – такий розвиток кар’єри воліли б чверть опитаних. Занадто часта зміна роботи (раз на півроку-рік) або навпаки тривала робота в одній компанії приваблює значно меншу кількість офісних співробітників.

Очевидно, що найбільшими любителями швидких змін виявилися ті, хто тільки починає кар’єру (14%), а найбільшими шанувальниками стабільної роботи респонденти з досвідом більше 10 років.

Більшість роботодавців спокійно ставляться до претендентів, які часто змінюють місця роботи. Тільки 20% респондентів змушені регулярно давати пояснення з цього приводу на співбесідах. Ще в 20% випадків таке питання виникало тільки тоді, коли здобувач дійсно мало працював на попередньому місці роботи або мало місце спірне звільнення. Інші 60% роботодавців в першу чергу зацікавлені в професійних навичках кандидата, а не в причинах його попередніх звільнень.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні брали участь 5988 респондентів з різних регіонів України.