...
Реєструйся

Дослідження умов праці за умовами мікроклімату на робочих місцях у літню пору


Вже протягом місяця ми перебуваємо в умовах літньої спеки, яка за даними Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України триватиме щонайменше місяць і температура повітря сягатиме 39,90 С. Згідно з Державними санітарними нормами робота за температури повітря понад 37°С є роботою у шкідливих умовах та несе небезпеку для людини. Для працівників офісних приміщень оптимальна температура повітря – 28°С.

Одним із факторів виробничого середовища на робочому місці є мікроклімат, який визначається температурою, відносною вологістю та швидкістю руху повітря.

Шкідливі умови мікроклімату, зокрема підвищена температура повітря робочої зони, негативно впливають на здоров’я працівників та передбачають проходження ними медоглядів згідно з Наказом МОЗ від 21 травня 2007 року № 246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», організація яких законодавством покладена на роботодавця, як і обов’язок забезпечувати контроль відповідності параметрів мікроклімату гранично допустимим рівням та нормативним показникам. Такий контроль здійснюється шляхом організації відповідних лабораторних досліджень.

Посібник «ФОП і охорона праці. Як правильно організувати в умовах війни?»

Відповідно до вимог Державних санітарних норм вимірювання параметрів мікроклімату на робочих місцях здійснюється не рідше 2-х разів на рік, в теплий та холодний період року.

Отже, саме зараз актуально провести лабораторний контроль мікроклімату на робочих місцях для того, щоб оцінка умов праці була повною та ґрунтовною.

Такі дослідження проводяться лабораторіями, акредитованими на право проведення лабораторно-інструментальних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу.

Звертаємо увагу не те, що лабораторний контроль факторів виробничого середовища не слід ототожнювати з атестацією робочих місць за умовами праці, яка проводиться один раз на п’ять років, оскільки він має свої відмінності і його періодичність встановлена окремими санітарними нормами. Загалом періодичність контролю факторів виробничого середовища ґрунтується на ступені шкідливості та швидкості виникнення негативних наслідків після контакту на організм працівника.

Джерело: Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Передплата на електронну версію «КАДРОВИК.UA» на 2025 рік

Матеріали до теми


Дії роботодавця для підготовки до аварійного відключення електроенергії
Щоб уникнути загроз у період аварійних відключень електроенергії, роботодавцям слід дотримуватися певних вимог: призначити відповідальну особу, яка координуватиме роботу підприємства ...
Роботодавець зобов’язаний повідомити про нещасний випадок на виробництві!
Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі — Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України ...
Профілактика ВІЛ та СНІД в хірургічний та стоматологічній області: інформує відділ гігієни праці інформує
Вірус імунодефіциту передається через контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами. Найчастіше існує загроза зараження через кров та інші рідини ...