...
Реєструйся

Відмітка у військовому квитку про зняття з обліку: чи є вона необхідною під час перетину кордону


Єдиними документами, які посвідчують факт зняття особи з військового обліку, є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.

Такий висновок зробив Закарпатський окружний адміністративний суд у рішенні від 5 серпня 2022 року в справі № 260/1590/22.

Зокрема, військовозобов’язаному було відмовлено в задоволенні позову про визнання протиправним рішення Державної прикордонної служби України про відмову в перетині кордону на виїзд із території України.

Закарпатський окружний адміністративний указав:

  • що особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, мають право на перетин державного кордону в умовах воєнного стану, проте таке право необхідно підтвердити належними доказами й документами;
  • єдиними документами, які посвідчують факт зняття особи з військового обліку, є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.

За обставинами справи

Позивач під час перетину кордону в пункті пропуску для здійснення паспортного контролю надав такі документи:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
  • довідку МСЕК щодо встановлення дружині інвалідності ІІІ групи;
  • довідку об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання відстрочки від призову на військову службу до закінчення мобілізації.

Уповноважена особа Державної прикордонної служби України дійшла висновку, що надані документи не підтверджують право позивача на перетин державного кордону.

Військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відміткою зняття його з військового обліку чи надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації прикордонникам позивач не надав.

Суд зауважив, що довідка об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання відстрочки від призову на військову службу до закінчення мобілізації не є підтверджувальним документом, оскільки її форма жодним законодавчим актом не передбачена.

Замовляйте ексклюзивну добірку «Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика» від редакції журналу «КАДРОВИК.UA».

Джерело: Юридична практика

Матеріали до теми


Великі інтернет-провайдери та мобільні оператори отримали право забронювати всіх працівників
Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 р. № 988 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня ...
Переведення працівника на іншу посаду: що врахувати для військового обліку
Факт переведення працівника, який є військовозобов’язаним, на іншу посаду має значення не лише для кадрового обліку, а й для військового ...
Прийнято за основу законопроєкт щодо проходження військової служби під час мобілізації особами, які не досягли 25-річного віку
Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу законопроєкт № 11379-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо проходження ...
Ведення військового обліку: дещо про повідомлення про уточнення даних
ЗАПИТАННЯ Чи потрібно відповідальному за ведення військового обліку подавати в ТЦК та СП повідомлення про уточнення даних працівниками підприємства?   ...