...
Реєструйся

Щодо штатних нормативів вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.10.2011 р. N 1/11-9213

Щодо штатних нормативів вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації

У Міністерстві розглянули звернення <…> щодо формування штатних розписів вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації та повідомляємо.

Структуру і штатний розпис вищого навчального закладу відповідно до пункту 2 статті 32 Закону України “Про вищу освіту” формує керівник вищого навчального закладу.

На даний час відповідно до плану-графіка здійснення заходів щодо виконання Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” (напрям “Реформа системи освіти”) Міністерством розробляються та опрацьовуються оновлені типові штатні нормативи, які враховують всі сучасні вимоги законодавства щодо формування штатних розписів вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації.

У зв’язку з тим, що на сьогодні такі типові штатні нормативи ще не затверджені, відповідно до Постанови Верховної Ради України “Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР” від 12.09.91 р. N 1545-XII в роботі можуть застосовуватись акти СРСР, які не суперечать законодавчим актам України.

Тобто під час формування штатних розписів вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації педагогічного профілю можна керуватися наказом Міністерства просвіти СРСР від 15.07.76 р. N 121 “Про затвердження Типових штатів педагогічних училищ системи Міністерства просвіти СРСР” та наказом Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти СРСР від 04.01.88 р. N 1 “Про розширення прав керівників середніх спеціальних навчальних закладів та органів їх керівництва”. Саме пунктом 1.8 зазначеного наказу N 1 передбачено, що посада завідувача відділення вводиться за наявності не менш як 150 осіб приведеного контингенту учнів на одній спеціальності.

З огляду на давність зазначених нормативних документів та наявність нових умов роботи і підходів до вищої освіти на сьогоднішній день, ці накази не можуть бути догмою при складанні штатного розпису адміністративно-управлінського персоналу, їх можна використовувати як відправну точку для формування штатного розпису такої категорії персоналу.

Таким чином, насамперед при затвердженні штатного розпису як адміністративно-управлінського персоналу, так і педагогічного до прийняття нових штатних нормативів слід керуватись законодавством України, враховувати конкретні умови роботи вищого навчального закладу та існуючий фонд оплати праці.

Крім того, зазначити, що відповідно до статті 30 Закону України “Про вищу освіту” відділення – це структурний підрозділ вищого навчального закладу, що об’єднує навчальні групи з однієї або кількох спеціальностей, методичні, навчально-виробничі та інші підрозділи. Відділення створюється рішенням керівника вищого навчального закладу, якщо на ньому навчається не менш ніж 150 студентів (разом бюджетної та контрактної форми навчання).

 

Перший заступник Міністра

Є. Суліма

Матеріали до теми


Як зміниться сертифікація вчителів з 1 вересня 2025 року
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка вносить зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від ...