...
Реєструйся

Щодо визначення переліку матеріалів, які додаються до акта проведення спеціального розслідування нещасного випадку (аварії) за формою Н-5


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.03.2013 р. N 2435/0/5.2-10/6/13

Начальникам територіальних управлінь
Держгірпромнагляду України Виконавчій
дирекції Фонду соціального страхування
від нещасних випадків на виробництві та
професійних захворювань України

 

Для врахування у роботі

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України на підставі пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 N 1232 “Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві” надає роз’яснення щодо визначення переліку матеріалів, які додаються до акта проведення спеціального розслідування нещасного випадку (аварії) за формою Н-5.

Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 N 1232 (далі Порядок),визначено, що до матеріалів розслідування належать: наказ про утворення комісії; примірники актів за формою Н-5 і Н-1 (у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом); картка за формою П-5 (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння)) та інші документи, зазначені в пунктах 50 та 51 Порядку.

У разі незгоди із змістом складеного акта (актів) член комісії підписує його (їх) з відміткою про наявність письмової окремої думки, яка додається до акта за формою Н-5 і є невід’ємною його частиною, що передбачено абзацом 4 пункту 47 Порядку.
Залежно від обставин і причин настання нещасного випадку матеріали розслідування можуть містити інші документи, які використовувались спеціальною комісією (далі комісія) під час його проведення.

Враховуючи, що акт за формою Н-5 є складовою матеріалів розслідування, у розділі 7 даного акта зазначаються тільки документи, складені на підставі цього акта, зокрема: акт за формою Н-1 (у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом), письмова окрема думка члена комісії (у разі незгоди із змістом акта або актів) та картка за формою П-5 (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння)).

Документи, зазначені в абзаці 4 пункту 47, пунктах 50 і 51 Порядку, які були отримані, використані та складені комісією під час проведення спеціального розслідування, зазначаються в окремому переліку матеріалів розслідування нещасного випадку.
Аналогічна процедура застосовується також під час оформлення матеріалів розслідування нещасного випадку комісією, утвореною наказом роботодавця.

З метою встановлення єдиних вимог до змісту розділу 7 акта за формою Н-5 та єдиного тлумачення даного питання органами, які здійснюють контроль за дотриманням вимог Порядку, пропоную зазначене роз’яснення довести до відома посадових осіб територіальних управлінь

Держгірпромнагляду України, а також страхових експертів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України для врахування у подальшій роботі.

Заступник Голови Держгірпромнагляду

С. В. Дунас

 

Матеріали до теми


Діє новий механізм отримання довідок про чисельність працюючих осіб з інвалідністю
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 року № 1010 «Про затвердження Порядку надання дозволу на право користування пільгами ...
Уряд ухвалив рішення щодо врахування стажу для педагогів за кордоном
Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до ...