...
Реєструйся

Щодо закінчення строку дії постанови № 408, якою було встановлено обмеження на проведення перевірок


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.03.2015 р. N 4801-08/8711-03

Міністерству соціальної політики України


Щодо опрацювання проекту постанови Кабінету Міністрів України

Мінекономрозвитку на лист Мінсоцполітики від 06.02.2015 N 1486/0/14-15/18 опрацювало проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 р. N 408 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі – проект постанови) і повідомляє.
I. Щодо внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 N 408.
Постанова Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 N 408 прийнята у зв’язку із запровадженням статті 31 Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік”. Зазначеною постановою визначено вичерпний перелік державних інспекцій та інших контролюючих органів та установлено, що проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців (за винятком перевірок стану підготовки до роботи енергетичних об’єктів суб’єктів електроенергетики та суб’єктів відносин у сфері теплопостачання) здійснюється згідно з дозволом Кабінету Міністрів України шляхом прийняття відповідного розпорядження.
Відповідно до частини першої статті 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.
Ураховуючи викладене, вважаємо, що строк дії постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 N 408 закінчився, а тому внесення змін у додаток до зазначеної постанови є недоцільним.
II. Щодо визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України.
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 N 824 “Про затвердження Порядку відшкодування витрат Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на виплату допомоги при народженні дитини” прийнята відповідно до пункту 21 Прикінцевих положень Закону України від 25.03.2005 N 2505 “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України”.
Згідно з пунктом 21 зазначеного Закону у разі нестачі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності видатки на фінансування виплати, передбаченої статтею 41 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, покриваються з Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Законом України від 28.12.2007 р. N 107 “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” статтю 41 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” виключено.
Згідно із Законом України 28.12.2014 N 77 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” втратив чинність.
Ураховуючи викладене, положення постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 N 824 “Про затвердження Порядку відшкодування витрат Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на виплату допомоги при народженні дитини” станом на теперішній час не діють і визнавати постанову Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 N 824 такою, що втратила чинність, не є доцільним.
2. Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2005 N 999 було встановлено особливості закупівлі Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності санаторно-курортних послуг на 2006 рік.
Закон України від 22.02.2000 N 1490 “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, відповідно до якого прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 05.10.2005 N 999, втратив чинність згідно із Законом України від 20.03.2008 N 150 “Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.
Ураховуючи викладене, строк діїпостанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2005 N 999 “Про особливості закупівлі Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності санаторно-курортних послуг на 2006 рік” закінчився та станом на теперішній час її положення не діють. Тому визнавати постанову Кабінету Міністрів України від 05.10.2005 N 999 такою, що втратила чинність, також не є доцільним.
3. Згідно з частиною другою статті 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” орган державного нагляду (контролю) визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2009 N 540 відповідно до статті 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов’язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Пунктом 6 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 28.12.2014 N 77 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” встановлено, що до завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом, забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Отже, на сьогодні визнання постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2009 N 540 “Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов’язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” такою, що втратила чинність, є передчасним та може бути здійснено лише після завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів.
Ураховуючи викладене, проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 р. N 408 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України” не підтримується.

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України

Р. Корж

Матеріали до теми


Як зміниться сертифікація вчителів з 1 вересня 2025 року
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка вносить зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від ...